çiğköfte

Vegan yemekleri bir diyet yöntemi değil, bir yaşam tarzı ve felsefesi olarak kabul edilir. Veganlar; bal, süt ürünleri ve yumurta dahil, hayvansal ürünleri yemez; sağlıklı, ekolojik ve etik olmasının yanı sıra bu yeme biçimini kendileri isteyerek seçerler. Bu vegan türde beslenmenin içine artık son zamanlarda çiğ köfte de girmiştir. Adı da vegan çiğ köfte olarak bilinir ve hepimiz bu köfte türünü aslında biliyoruz. Etsiz çiğ köfte tam da veganlar içindir.

Uluslararası Standartlara Göre Gıda Üretimi Yapılmalıdır

çiğköfte bayilik-istanbulçiğköfte

Çiğ köfte üreten firmaların ürettiği her türlü gıda ürünleri, uluslararası standartlara uygun olarak birinci sınıf mühendislerin gözetiminde üretilmekte ve paketlenmektedir.

Soğutma zinciri, tüketiciye kesintisiz olarak teslim edilir.  Amaç, tedarikçinin ve karşılıklı yarar sağlayan lojistik yönetiminin en iyi koşullarda yiyeceklerin raflara yerleştirilmesini sağlamaktır.

Kalite Ve Üretim Verimliliği Süreçlerinin Yönetimi Yapılmalıdır

çiğköfte bayilik-istanbul çiğköfte

Çiğ köfte üretiminde her zaman kalite yönetimi, tüm süreçlerde kalite bilinci yaratmaya dayanır ve süreç yönetimi ile gerçekleştirilir.

Üretim ve lojistiğin tüm aşamaları dikkatlice kontrol edilir, önceki ve sonraki süreçlerle ilişkiler analiz edilir, verimlilik artırılır.

Modern Teknolojileri Takip Eden Yaklaşımla Kalitede Süreklilik

Gıda üretim mühendisleri, tüketicilere daha kaliteli ürünler sunmak ve modern teknolojiyi kullanmanın yanı sıra kalite standartlarını ve müşteri memnuniyetini arttırmak için araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

Bu alanda çiğ köfte üretimi her zaman daha güvenilir olmaktadır. Hem de akademik araştırmayı destekler ve ürün ve hizmetlerin kalitesini sürekli olarak geliştirir.

Artık Çiğ Köfte Kurumsal Bir Lezzet

çiğköfte bayilik-istanbulçiğköfte

Artık çiğ köftenin kurumsal bir kimliği var ve 11 ülkede adından ve tadından bahsettirmeyi başarmış bir geleneksel yiyeceğimizdir. En belirgin özelliği, günlük taze katkı maddelerinin kullanılması ve yapılınca hemen tüketilmesidir.

Et ve et ürünlerinin kesinlikle taze kullanılması şarttır. Vegan çiğ köfte, sağlığa son derece faydalıdır ve besin özellikleri bakımından zengindir.

Çiğ Köfte Malzemelerinin Faydaları

çiğköfte bayilik-istanbulçiğköfte

Bulgur: B vitamini içeren bulgur da lif bakımından çok zengindir. Tüketim durumunda, tokluk hissi kalori tüketimini ve aşırı kiloyu önler. Folik asit içeriği, çocuklarda ve hamile kadınlarda folik asit ihtiyacını karşılar.

Kırmızı Biber: Temel besin maddeleri kansere karşı mücadelede önemli bir rol oynar. Likopen kansere karşı etkilidir. Ayrıca, vücut ısısını arttırdığı için kolayca kilo alımı sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sarımsak: Zararlı bakterileri yok eden ve hastalıklara karşı antibiyotik üreten bir besindir. Kalp kasını güçlendirir. Saç dökülmesine karşı etkilidir. Aynı zamanda sesi dekore etme etkisine sahiptir.

Maydanoz: inanılmaz derecede A vitamini deposudur. Sindirim, ürolitiyazis, idrar yolları, etkili için faydalıdır. Kalori bakımından zengin olan bu besin, demir ve kalsiyum deposu olarak işlev görür.

Nar Ekşisi: Diyabet tedavisinde kullanılan bu besin, aynı zamanda kolesterol için de faydalıdır. Kellik tedavisinde kullanılan nar şurubu, enerji verir, yorgunluğu giderir. Hem de tüm bu besinler et olmadığı için vegan çiğ köfte yapımında kullanılır. Ne kadar faydalı bir besin olduğunu artık daha iyi biliyoruz.