Çiğ köftenin kiminle veya hangi şehirle meşhur olduğuna bakacaksak buna tek bir yer söylememiz imkansız çünkü Adıyaman Urfa Elazığ şehirlerimizin çiğ köfte malzemeleri olsun çiğ köfte baharatı konusunda olsun kendi has lezzetleri olduğunu iddia ediyorlar.

Tabi ki bunu ancak kendi yerlerine gidip ayrı ayrı denemek lazım kimisine biri güzel gelirken diğer kişiye gelmeyebilir. O yüzden farklı lezzetleri denemek gerekir. Çiğ köfte malzemeleri konusuna gelecek olursak aşağıda tek tek sıralayabiliriz.

Çiğ Köfte Malzemeleri

Çiğ köftenin malzemeleri olarak 3 yemek kaşığı biber salçası, 2 yemek kaşığı domates salçası, 1 yemek kaşığı yoğurt, 3 yemek kaşığı nar ekşisi, yarım kilo çiğ köftelik esmer bulgur, 3 yemek kaşığı sıvı yağ, 1 su bardağı sıcak su, 1 buçuk limon suyu, 2 buçuk tatlı kaşığı tuz, 2 buçuk yemek kaşığı maydanoz malzemelerinden bahsedebiliriz.

Malzemelerin dışında çiğ köfte baharatı konusuna ayrı bir parantez açmak isteriz. Çiğ köfte baharatı hem çiğ köfteye rengini verdiğinden hem de çiğ köfteye tadını verdiğinden son derece dikkat edilmesi gereken malzemelerdir. İlk olarak şundan bahsetmek isteriz ki baharatlarınızı herhangi bir marketten almak yerine baharatları iyi bir aktardan alarak ayrı ayrı alıp karıştırmanızı tavsiye ederiz. Çiğ köfte baharatı dediklerimiz şunlardır: İsot, Kimyon, Kişniş, Köri, Tuz, Karabiber, Yenibahar, Soğan, Sarımsak, Tarçın, Reyhan, Pul biber.

Çiğ köfte baharatı sağlık konusunda da önemli yer kaplıyor. Baharatların sağlığa yararı vardır yenmesinde sorun yoktur. Bazen mide hastalarına sorun çıkarabiliyor. Ama genel olarak bakacak olursak aşırı kaçırmadığımız takdirde çiğ köfte bize sorun çıkarmayacaktır aksine yarar sağlayacaktır.

Dediğimiz gibi gerek baharatları olsun gerek hem içindeki yeşillikler hem de birlikte servis edildiği yeşilliklerle birlikte bizler için sağlıklı bir atıştırmalık olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Firmamız içerisinde bulunan ve çiğ köftelerimizde kullandığımız çiğ köfte baharatı tamamen kendi özel karışımlarımız ile hazırlanmaktadır. Çiğ köftenin lezzetini veren ve bizlerin diğer çiğ köfte firmalarından ayıran çiğ köfte baharatımız müşterilerimiz tarafından oldukça beğenilmektedir.

Baharatımız içerisinde bulunan bütün malzemeler tamamen doğal ortamda yetişmiş ve hazırlanmış şekilde bizlere gelmektedir. Eşsiz lezzetimizi borçlu olduğumuz çiğ köfte baharatı tarifimiz ise sadece bizlere özeldir.

Başka hiçbir yerde tadamayacağınız çiğ köfte lezzetimizi bu şekilde sizlere sunmaktayız. Çiğ köfte malzemeleri arasında bizlerin en çok önem verdiğimiz bu baharatımız müşterilerimiz tarafından oldukça beğeni toplamaktadır ve buna bağlı olarak yeni müşteri elde etmeye devam etmekteyiz.

Çiğ köfte baharatının dışarıdan hazırlanması mümkün olmasına karşı kendi bünyemiz üzerinde bulunan çiğ köfte baharatı tarifimiz tamamen bizlere özel kalmaktadır. Bu eşsiz çiğ köfte lezzetini sizlerde tatmak için en yakın şubemize uğrayarak hızlı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Yıllardır değişmeyen çiğ köfte lezzetimiz ve kalitemiz her daim sizlerle olmaya devam edecektir.