istanbulcigkofte

Neden İstanbul Çiğköfte? Sindirimi çok kolay ve besin değerinin yüksek olmasının yanında vücutta yağ yapmaz tamamen kalp ve kolestrol dostudur.

Çiğköfte bulguru kadar bulguru yapım esnasında yoğurulma şekli, bekletme süresi de çiğköftenin lezzetini en iyi belirleyen unsurdur.

Çiğköfte lezzetini tamamlayan türk damak tadımıza uygun isot, kırmızı biber, salça ve çeşitli baharatlar ile harmanlanarak o leziz çiğköfte tadımızı elde ediyoruz. (Etsiz çiğköfte olması sebebi ile et ya da bulyon ürün kulanılmamaktadır.) Çiğköftenin organoleptik özelliklerini veren diğer önemli iki bileşen de isot ve baharat karışımlarıdır.

İsot, içerdiği kırmızı biberden dolayı kolesterol düşürücü, mide asidini düzenleyici ve mikrop öldürücü etkilere sahip. Bilindiği gibi kırmızı biber zayıflatıcı etki de gösteriyor.

ABD’de bilim adamları tarafından yapılan araştırma sonucuna göre, kırmızı biberin içinde etkin olarak bulunan ve acılığını veren bir maddenin, prostat kanseri hücrelerinin ”intiharına” neden olduğunu ortaya çıkarıldı.

istanbul-cigkofte

İstanbul Çiğköfte

Kullanmakta olduğumuz 20 farklı baharattan oluşan  karışım, çiğköftemizin olağanüstü rayihasını oluşturan figüranlardır.

Anadolu’nun ve Dünya’nın birçok farklı coğrafyasına ait seçkin baharatlarla harmanlanmıştır.

Leziz bir çiğköfte her lokmada nefis bir tadın yanında  aroma ve tadını damakta uzun süre kalabilmelidir ve sonrasında ağızda kötü koku bırakmamasıdır.

Çiğköfte, yanında başka bir ürün ya da soslar kullanma  gereği hissettirmemelidir.

Çiğköftemizi benzersiz kılan diğer bir özellik ise mide yakmayan özel  formüle sahip olmasıdır. Bazı ürünlerin gizli reçeteleri vardır!

Ambalaj tasarımlarımızda kadınlara pozitif ayrımcılık düşüncesiyle pembe ve mavi renk kutu ambalajları da sektörde ilk ve tek kullanan üreticiyiz.

Türkiye’ de bir ilk olarak “Çiğköfte Matik” buluşumuzla 7/24 çiğköfteye ulaşım imkanı ve girişimcilere alternatif bir kazanç imkanını sağladık.

Çiğköfte Yapımı

istanbulcigkofte

Ülkemizin sağlıklı ve lezzetli bulguru ile çeşitli baharatların özel formülü, sıra ve zamanlaması ile harmanlanarak elde edilen lezzettir.

Bize göre en iyi çiğköfte teknolojik ekipmanların tecrübe ve sanatla yoğrulmasıyla üretilir.