İstanbul Çiğköfte’nin eşsiz özellikleri birçok şehirde bayiliği olan, yurt dışında da birçok ülkeye şubelerini açan Türkiye’nin en sevilen çiğköfte firmalarından biridir. İnsanlar tarafından çok sevilen İstanbul çiğköftenin sindirimi çok kolaydır.  Ayrıca besin değerinin yüksek olması vücutta yağ yapmaz tamamen kalp ve kolesterol dostudur.

Çiğköfte bulguru kadar bulgurunun yoğrulma şekli, bekleme süresi de çiğ köftenin lezzetini en iyi belirleyen unsurlardandır. İnsanlar tarafından çok merak edilen İstanbul Çiğköfte’nin malzemeleri ne şöyle sıralayabiliriz;

  • İsot
  • Kırmızıbiber
  • Özel olarak getirtilen çiğköftelik bulgur
  • Özel olarak hazırlanmış doğal biber ve domates salçası
  • Dünyanın 4 bir yanından gelen 20 çeşit baharat türleri
  • Zeytinyağı

İstanbul Çiğköfte’nin eşsiz özellikleri damak tadımıza uygun malzemeler ile harmanlanarak Türk lokumu dediğimiz harika çiğköfteler ortaya çıkmıştır. Tadını özel olarak bir araya getirilen bu malzemelerden alan İstanbul Çiğköfte hijyen kurallarına önem vererek çalışmaktadır.

Ayrıca isot ve kırmızıbiber’in içerdiği kolesterol düşürücü, mide asidini düzenleyici ve mikrop öldürücü etkiler sayesinde mide sorunu olan insanlara hiçbir şekilde rahatsızlık vermez. Çiğköfte içine eklenen kırmızıbiberin, zayıflatıcı etkisi olduğu için çiğköftenin diyet listelerine rahatlıkla eklenebileceğini işaret eder.

İstanbul Çiğköfte’nin Farkı

İstanbul Çiğköfte tadı ve yapımı aşamasında sağlığa uygun kurallara önem verilerek hazırlanır. Çiğköfte severlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir marka olan İstanbul çiğköfte aynı zamanda Türkiye’de pek çok ilke de imza atmıştır. İstanbul Çiğköfte’nin eşsiz özellikleri haricin de deTürkiye’de bir ilk olan pembe ambalaj ve mavi ambalaj tasarımlarıyla pozitif ayrımcılık düşüncesine sahip ilk ve tek firmalar arasındadır.

Türkiye’de bir ilk olarak çiğköfte Matik buluşu sayesinde, 7/24 İstanbul Çiğköfte’ye ulaşım imkânı sağlanmaktadır. Ayrıca girişimleri alternatif bir kazanç olarak imkân sağlamaktadır. İstanbul Çiğ köftenin yapımı ise ülkemizin sağlıklı ve lezzetli bulgur çeşitlerinin dünyanın dört bir yanından gelen 20 çeşit baharatların özel formül sırasıyla harmanlanarak elde edilmesinden oluşmaktadır. Buna göre en iyi çiğköfte teknolojik ekipmanların tecrübe ve sanatlarıyla yoğrularak sunulması ile insanlara takdim edilmektedir.