Çiğ köfte dükkanı açmak istiyor ama gerekli belgelerin ne olduğunu, maliyetini, kâr oranını bilmiyorsanız İstanbul Çiğ Köfte olarak size gerekli tüm bilgileri alabileceğiniz bir yazı hazırladık. Çiğ köfte dükkanı açmak için en önemli unsur yer seçimidir.

Satış yapabileceğinizi düşündüğünüz, işleyen bir lokasyonda yer alan dükkan seçmeniz yapılacak işlemlerin en başında gelir.

İnternet sitemizde yer alan iletişim numarasından bizlere ulaşarak çiğ köfte bayilik açmak konusunda destek de alabilirsiniz.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak İçin Yer Seçimi

cigkofte- bayilik-istanbulcigkofte

Çiğ köfte dükkanı açmak için iyi bir lokasyon araştırması yapmalısınız. Çiğ köfte, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Fakat hiç kimse çiğ köfte yemek için iki saat yol gitmek ya da iki otobüs değiştirerek uzun yola çıkmak istemez. Bu sebeple müşteri kitlenizi belirleyip, o kitleye en uygun lokasyonda dükkan tutmanız veya satın almanız gerekecektir.

Çiğ köfte dükkanı açmak için dükkanda olması gereken özellikler ise; dükkanın metrekaresi, lavabo bulunması, ısınma şekli, servis için masa bölümü, vitrin için uygun cephedir.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti

cigkofte- bayilik-istanbulcigkofte

Çiğ köfte dükkanı açmak için yer seçiminizi yaptıktan sonra ikinci aşama maliyet hesabıdır. Her ne kadar çiğ köfte bayiliği 7.000 – 10.000 TL gibi  uygun bir tutar aralığında açılsa da diğer giderleri de hesaplamanız ve bu hesaba göre bir sermaye ayırmanız gerekir.

Örneğin; işyerinin aylık ya da yıllık kirası ve kira artışı, aylık ve yıllık olarak ödemeniz gereken vergiler, masa, sandalye ve servis için gerekli malzemeler, çiğ köfte dükkanında özellikle bulunması gereken klima, yazarkasa akıllı pos cihazı maliyeti, çiğ köfte buzdolabı, Belediye’ye ödenecek çöp vergisi, emlak ve reklam gibi vergiler ve tüm bunların haricinde iş yeri tanıtımınızı yapmanız için harcanacak olan reklam, broşür maliyetleri.

Çiğ köfte bayilik açmak istiyorsanız, 7.000 TL’den başlayan kurulum paketlerimizi inceleyerek, iletişim numaramızdan bizlere ulaşarak merak ettiklerinizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dükkan açmaya başlamadan önce, iyi bir iş planı yapmanız, birkaç gün sonra dükkanı kapatmanızı engelleyecektir. Bu hesaplama sırasında hiçbir ayrıntıyı atlamamalısınız.