çiğköfte-istanbulçiğköfte

Tokluk hissinin fazlaca olmasının yanı sıra metabolizma hızlandırma işlemi de çiğ köfte diyeti ile sağlanmaktadır. Hızlı kilo verdirmeye yardımcı olan çiğ köfte özel karışım şeklinde yapıldığında zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Her mevsim tüketilebilen çiğ köfte içeriği de diyet kadar önemlidir. Diyet listelerinin arasına girmeyi başaran çiğ köfte, son zamanlarda oldukça popüler olmuştur.

İster ara öğün ister ana öğün şeklinde tüketilebilen çiğ köfte adetleri öğün zamanına göre değişmektedir. Esmer bulgur tercih edilerek yapılan çiğ köfte tokluk hissi vermektedir. Aynı zamanda çiğ köftenin içeriğinde bulunan limon ve toz biber yağ yakımına da etki sağlamaktadır. Bu anlamda sağlıklı kilo vermek için çiğ köfte diyetinin önemi büyüktür. Acı biberin birçok alanda etki etmesi de diyetin hızlı şekilde sonuç vermesine yol açacaktır. Doğru şekilde tüketilen acı biber yağ yakarken metabolizmanın da hızlanmasını sağlayacaktır.

Çiğ Köfte Diyeti İle 1 Haftada Kaç Kilo Verebilirim?

Son zamanlarda popüler olarak tercih edilen çiğ köfte diyetinde, çiğ köfteyi ara öğün olarak tüketmek daha hızlı etki sağlamaktadır. Özellikle esmer bulgur ile yoğurulan çiğ köftede tokluk hissi daha çok duyulmaktadır. Tam anlamı ile çiğ köfte diyetinden etki alabilmek için gün arasında olan ara öğününüzü en fazla 4 adet çiğ köfte ile geçiştirebilirsiniz.

Bu anlamda;

  • Yağ yakımı
  • Tokluk hissi
  • Metabolizma hızlandırma şeklinde etkilerde gün içerisinde sonuç verecektir.

Aynı zamanda öğünlerinizi kaçırdığınız saatlerde de çiğ köfteyi ana öğün olarak tercih edebilirsiniz. Bu durum çiğ köfte diyetini daha etkili yapacaktır. Uzun süreli tokluk hissi veren esmer bulgur ile ana öğün sonrası yemek ihtiyacı da giderilmiş olacaktır.

Gerek öğlen gerekse akşam öğünlerinde çiğ köfte tercih edilebilir. Böylece günlük olarak tüketilen esmer bulgur ile yapılan çiğ köfte diyetinde haftalık 2 ve 4 kilo verilmesi beklenmektedir. Kan şekerinin de dengelendiği çiğ köftede limon, baharat kullanımı da etki vermektedir.